Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Obornicki Supermaraton Kraina Trzech Rzek – 16.04.2016

Obornicki Supermaraton Kraina Trzech Rzek – 16.04.2016

Supermaraton na medal 2016.-4.16-Oborniki_Rafa%C5%82%20(3).jpg

Dzięki za świetną imprezę! Bardzo wysoko zawiesiliście poprzeczkę na początek cyklu Supermaratonów. Pozdrowienia z Łasku i gratulacje; Fajna trasa, dobra organizacja i najważniejsze, pogoda dopisała; Pozdrowienia z Łasku i gratulacje; Szczególne wrażenie wywołała na nas niesamowicie sprawna organizacja w biurze zawodów. Brak jakichkolwiek kolejek i wszystko od ręki. Niesamowite. Zero stresu dla zawodników. Dziękujemy i pozdrawiamy – to tylko wybrane z wielu pozytywnych komentarzy po sobotnim (16 kwietnia) I Obornickim Supermaratonie Szosowym, którego głównym organizatorem było Obornickie Towarzystwo Cyklistów – Sekcja Kolarska Motoklubu Oborniki, przy współorganizacji Urzędu Miejskiego w Obornikach, Obornickiego Centrum Sportu, Obornickiego Ośrodka Kultury i Lokalnej Grupy Działania „Kraina Trzech Rzek”.

Wystartowało prawie 600 zawodników, którzy pokonywali trasę 90 lub 180 km. Kolarze startowali w grupach co 2 minuty, do klasyfikacji liczył się czas netto. Całość prowadził Piotr Kurek, wybitny znawca tematów kolarskich. Dla uczestników, ich rodzin i kibiców Obornicki Ośrodek Kultury przygotował program artystyczny i zajęcia plastyczne dla dzieci.

Nagrody zwycięzcom wręczał Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Wicestarosta Obornicki Andrzej Okpisz, oraz Prezes LGD „Kraina Trzech Rzek” Małgorzata Najdek.

Supermaratony Szosowe to 15 imprez organizowanych w różnych miastach. Całość zakończy się 17 września 2016 roku w Świnoujściu. ź: http://www.oborniki.pl/

Nasz zawodnik pojawił się oczywiście na tej szosowej imprezie i z kolejnym zdobytym doświadczeniem przygotowuje się do następnych etapów.

2016.-4.16-Oborniki_Rafa%C5%82%20(2).jpg Rafał Urban relacjonuje wyścig:
„Dystans 90 km. Ściganie na maxa na tym dystansie to jeszcze nie moja bajka. Ale powoli trzeba próbować. Świetne przetarcie przed wyścigami 40-60km. OPEN 143/444, w kat. M4 45/102, średnia 34km/h. Ta moja kat. M4 strasznie mocna, aż 5 osób w pierwszej 10 OPEN. Zjechało się "troszkę" utytułowanych kolarzy - mistrzowie i wicemistrzowie kraju, a nawet były mistrz i wicemistrz świata (masters). Utrzymanie się w grupie z takimi kozakami nawet 8km to wielka frajda. Podkreślić trzeba świetną organizację wyścigu”

2016.-4.16-Oborniki_Rafa%C5%82%20(1).jpg

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media